Zlato v časovke juniorov získal Chamberlain, 14. Schwarzbacher

11.08.2023 Celý región

Glasgow 11. augusta (TASR) - Austrálsky cyklista Oscar Chamberlain si vybojoval titul majstra sveta v piatkovej časovke juniorov na MS v Glasgowe. Na 22,8 km dlhej trati so štartom i cieľom v Stirlingu zdolal Brita Bena Wigginsa o takmer 25 sekúnd. Tretí skončil Nemec Louis Leidert (+34,11).

Z dvojice Slovákov sa na zvlnenej trati so záverečným stúpaním na kockách na Stirling Castle (800m/5,4%) viac darilo Matthiasovi Schwarzbacherovi, ktorý obsadil 14. priečku so stratou 1:24,75 min. Slovenský šampión v tejto kategórii Dominik Dunár skončil na 16. mieste s mankom +1:30,93. Klasifikovali 71 jazdcov.

Na elitnú desiatku stratil Schwarzbacher 25 sekúnd a zaznamenal najlepší slovenský výsledok v juniorskej časovke na MS od roku 2002, keď v Belgicku skončil na 10. mieste Matej Jurčo. O rok neskôr v Kanade bol Peter Velits na 14. priečke, pripomenul špecializovaný portál cycling-info.sk.